ازدواج یک مکالمه ی طولانیه که گاهی اوقات با جروبحث های بیهوده قطع میشه.
همانگونه که ارتباط، مهم ترین اساس زندگیه، مشاجره هم مخرب ترین عامل اونه.
زن و شوهربا مشاجره، هم عواطف خود را جریحه دار میکنن و هم رابطه زناشویی شان رو مختل میکنند.
همانگونه که ارتباط، باعث نزدیکی ما انسان ها به هم میشه، دعوا و مشاجره، این ارتباط رو خراب کرده، و انسان ها رو ازهم دورتر و دورترمیکنه.
بسیاری از زنان و مردان از برقراری یک ارتباط سالم عاجز هستند و به محض مطرح ساختن مسئله ویا مشکلی با همسر خود، وارد گرداب جروبحث ها و سوء تفاهم های پی در پی میشن.
هنگامی که دونفرارتباط عاطفی باهم ندارن، به هنگام پیش اومدن اختلاف، نمیتونن از دعوا اجتناب کنند. زن و شوهر ها، هنگام مشاجره، خیلی راحت، مسائل رو به موارد شخصی و خصوصی ربط میدن.
زن وشوهر به جای مشاجره و بزرگ کردن نکات منفی، باید با یکدیگر گفت وگو کنند. وخواسته های خود را صریح و البته با رعایت ادب و احترام، مطرح کنند. بعضی از زن و شوهر ها، به قدری باهم مشاجره میکنند که کم کم محبتشون ازبین میره.
گاهی اوقات همسران، احساسات صادقانه، اما منفی خود را برای جلوگیری از مشاجره انکار میکنند. آنان در نتیجه این عمل، عشق را در خود نابود میکنند.
بهتره بین گفت و گو و سکوت تعادلی برقرار کرد. برای ایجاد ارتباط سالم باید به مهارت های ویژه ای مجهز باشیم بی آنکه احساسات صادقانه، اما منفی خود را انکار کنیم، از جروبحث بپرهیزیم.