شیوه های درمان لجبازی کودک به دو بخش اساسی تقسیم میشه ازجمله:
الف : پزشکی
ریشه و اساس بسیاری از لجبازی‌ها و کج ‌رفتاری‌ها مربوط میشه به جنبه‌های زیستی و عصبی ،که اگر درمان شود این جنبه در انسان‌ها هم درمان خواهد شد. و نخستین مسأله درباره کودکانی که نابسا‌مانی‌های رفتاری از این قبیل دارند اینه که مطمئن بشیم آنها دچار ناراحتی‌های زیستی نیستن .
ب : روانی – تربیتی
مسئله مهم در درمان لجبازی کودک ایجاد روش مطلوب تربیتی والدین در برابر لجبازی کودکانه.
مسائل مختلفی که والدین طی این دوره با آن مواجه میشن از آن‌ رو دارای اهمیت بسزایی هست که تأثیر بسیار زیادی در درمان لجبازی کودکان داره. و چنانچه روش‌های برخورد والدین متفاوت و متعدد از هم باشه رفتارهای ناموزن کودک تشدید میشه.
به هر حال برای برخورد و مقابله با لجبازی کودکان روش‌های گوناگونی وجود داره. اما آنچه بیش از همه به نظر میرسه اینه که پدرومادر در مرحله تربیت فرزند به‌عنوان یک الگوی رفتاری مناسب ایفای نقش کنن. چرا که ارتباط تنگاتنگ والدین با کودک باعث میشه که آنان به شدت تحت تأثیر رفتار والدین خود قرار بگیرن. پس در مرحله اول والدین قبل از شروع دوره درمان لجبازی، مطالبی رو از حیث تربیتی با هم هماهنگ کنند که در این قسمت به نمونه‌هایی از آن اشاره میشه.
در مواردی لجبازی‌ها ریشه و منشأ روانی دارن که به شرط اصلاح آن، لجبازی هم در فرد اصلاح میشه. و در اینجا والدین و مربیان باید با دل و روح کودک سروکار داشته و آنرا سروسامان بدن. اگر اختلالی در روان وجود داره به درمان بپردازن و اگر ناراحتی و عدم اعتمادی اونارو رنج میده به تلاش برای اصلاح بپردازن.